Τετάρτη 6 Απριλίου 2011

Η ΟΜΑΔΑΡΑ ΕΣΚΙΣΕ : ΔΑΣΚΑΛΟΙ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 47-36 !!!

Και να σκεφτεί κανείς τα αρνητικά που ήταν πολλά:
 1) Αποχή δυο μηνών ,  2) 3 στις 14 βολές,  3) 11 πόντοι διαφορά σε βάρος μας λίγο πρίν το ημίχρονο.
            Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα, κατάλαβε τις δυνατότητες της, και με καταπληκτική άμυνα από τους Μπαμπάλα, Παπαδάκη, Καπαγερίδη, Μοίρα, Σεψά, και Θεόφιλο ( και καθοριστική μάλιστα ) , γύρισε το παιχνίδι και παίζοντας με επιθέσεις μέσα από τη ρακέτα δεν είχαν αντίπαλο ο Νίκος Μπαμπάλας με το Χρήστο Παπαδάκη. Τονίστηκε η αυτοπεποίθηση των περισσοτέρων κι ελπίζουμε η συνέχεια να είναι ανάλογη. Η εξέλιξη ανά δεκάλεπτο δειχνει και τις αντοχές της ομάδας καθώς όσο περνούσε ο χρόνος μειώνονταν οι πόντοι των αντιπάλων κι αυξάνονταν οι δικοί μας.
Αναλυτικά : Τελικό σκορ  ΔΑΣΚΑΛΟΙ - ΔΗΜΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  47-36 (  4-4, 7-13, 15-10, 21-9 ).
Σκόράρισαν : Μπαμπάλας 17, Ροδίτης 1, Σεψάς 2, Γκαλιμανάς 2, Καρατζάς 3, Παπαδάκης 22 έπαιξαν ακόμη : Ανδρούτσος, Μοίρας,Λιαράκος,Κοντάκος,Θεόφιλος,Καπαγερίδης
       ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ : Για να κατανοήσει κανείς τη σοβαρότητα του αγώνα θα πρέπει να αναφερθούμε στη παρουσία των συγκεκριμένων διαιτητών :
 Ντζαμάρας Γιώργος ..(όσοι ασχολούνται στοιχειωδώς με το άθλημα γνωρίζουν  ποιος είναι) -          Μαραβέλιας Χ.            Ευχαριστούμε και τους δύο για την παρουσία τους